KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİR DAMLA KAN BIN UMUT ETKİNLİĞİ

BİR DAMLA KAN BIN UMUT ETKİNLİĞİ

Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu  Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında düzenlenen etkinlikte ,öğrenciler  kan  bağışı için vatandaşları meydanda olusturulan  Kızılay kan alım ünitesine  davet ettiler.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş ; Kan bağışı bağışı  etkinlikleri oldukça   önemlidir. Kan ve kan ürünleri doğrudan doğruya insan hayatını ilgilendirmektedir. Kan bağışı kan verenin sağlığını olumlu yönde etkilediği gibi kan ihtiyacı olan insanlarında hayatının kurtarılmasında büyük önem arz ediyor. İnsandan insana hayat veren tek ilaç kan'dır, bu nedenle kan bağışı etkinliklerinin daha fazla kisiye ulaşacak sekilde  faliyetlerin yürütülmesinin önemli olduğunu belirtti.Safranboluda bireyleri  kan ve kök hücre bağışı vermeye davet ettiklerini ifade ederek , " kan ve kök hücre bağışı verme alışkanlığını kazandırmak, kan ve kök hücre bağışı verme konusunda toplumun bütün kesimlerinde bir duyarlılık oluşturmalıyız. Buradaki asıl amacımız; insanlarımızın ihtiyaç duydukları kanı bulabilmeleri. kan ve kök hücre bağışı bağışında bulunarak bir yandan sağlığımıza faydasının olduğunu, diğer yandan da kan bekleyen birçok kişinin hayata tutunmasına da yardımcı olduğumuzu unutmamalıyız´dedi.

 

 Etkinlik kapsaminda vatandaşlar  Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında hazır bulunan Kan Bağışı unitesine kan  bağışında bulundular.

14-06-202214-06-202214-06-202214-06-2022

 

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.