KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BAŞARIDA ANNE BABA ROLLERİ" SEMİNERİ DÜZENLENDİSafranbolu'da eğitim öğretimde başarının üst düzeylere çıkartılması için öğrenci velilerine "Başarıda Anne Baba Rolleri" konulu seminer düzenlendi Abdurrahman Yerlikaya Kız İHL de düzenlenen Seminerde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ;  "Çocuğun davranışlarını ve okul başarısını etkileyen nedenler arasında en önemlisi aile faktörüdür. Çünkü aile ortamı ve ilişkileri çocuğun sadece okul başarısında değil tüm gelişim evrelerinde etkilidir. Çocuğun sağlıklı kişilik özellikler geliştirebilmesi, anne-babanın çocuklarıyla  ilişkilerinde onların kişilik gelişimlerini  özgürce geliştirebilme imkânı sağlayacak ortamları oluşturabilmeleriyle mümkün olabilecektir" dedi.

            Sayın GÜMÜŞ; ailelerin çocuklarından  haklı olarak onlardan başarı  beklediklerini, ancak çocuğun okul başarısı nasıl sağlanır?  Başarıda hangi faktörler rol oynamaktadır? Bu konuda kendilerine düşen sorumluluklar nelerdir? gibi sorulara cevap verebilecek bilinç ve bilgiyi edinmeleri gerektiğini belirterek,

"Öğrencinin eğitim öğretim  hayatı  boyunca başarısını sadece derslerden aldığı notlarla değerlendirmek elbette yeterli değildir. Çocuğun hayatında mutlu yaşaması  istediği faaliyetleri yapabilmesi, okulda ders dışı faaliyetleri, arkadaşları ile dostlukları, sanat ve spor dallarından birinde gösterdiği ilerleme de bir başarı olarak değerlendirilmeli ve en önemlisi doğru rol model olunmalıdır" dedi.

03-11-201903-11-201903-11-201903-11-201903-11-201903-11-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.