KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bartın Üniversitesi ARGE Projesi Yarışmasında Öğrencilerimizden Birincilik

Bartın Üniversitesi ARGE Projesi Yarışmasında Öğrencilerimizden Birincilik

TÜBİTAK'ın destekleri ile Bartın Üniversitesinin düzenlediği 6. ARGE Proje Pazarı yarışmasında Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz Ahi Evran MTAL öğretmeni Gülşen DURMUŞ TORUN'un danışmanlığında Kanuni Ortaokulu 5. Sınıf öğrencimiz Ayşe Duru TORUN ve Misak-i Milli İlkokulu 2.sınıf öğrencimiz Ali Erdem TORUN'un yaptığı "Kolay Hasta Taşıma Sistemi" isimli proje 1. olmuştur.

Başarı belgelerini Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan UZUN tarafından öğrencilere verilmiştir. Proje kapsamında yeni ameliyat olmuş veya hareket etmesi sakıncalı olan hastaların sedyeden yatağa veya yataktan sedyeye geçmelerini kolaylaştıran bir sistem tasarlanmıştır. Bu sistem sayesinde hem hastaların konforu artacak hem de ağır kişilerin taşınması sırasında hasta bakıcıların sakatlanması önlenecektir. Projede deneyap kart kullanılarak yerli ve milli teknolojilerin yaygınlığı artması da amaçlanmıştır. İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU başarılarından dolayı öğretmen ve öğrencilerimiz tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

06-11-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.