KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKKA, AB VE TÜBİTAK PROJELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

BAKKA, AB VE TÜBİTAK PROJELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

      Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Okullarımızda 2018-2019 eğitim öğretim yılı BAKKA, AB ve TÜBİTAK projeleri kapsamında oluşturulan okul proje ekipleri çalışmaları ve projeler hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş Başkanlığında ve ilgili Şube Müdürümüz Sayın Ayhan Yılmaz ile proje sorumluların katılımıyla Sunal Tülbentçi Öğretmenevi çok amaçlı salonunda toplantı düzenlendi.

      Sayın Gümüş, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak BAKKA, AB ve TÜBİTAK projelerinin ilçemizde hazırlanması ve bu projelerin hayata geçirilmesi aşaması öncesinde bir toplantı düzenlediklerini ifade etti.  BAKKA, AB ve TÜBİTAK projelerinde ilçemizden de güzel projelerin hazırlanacağını belirten Sayın Gümüş:  “Bu tür Projelerin öğrencilerimizin öğretim programı çerçevesinde ve ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine, bilimsel yöntemlere uygun şekilde çalışmalar yaparak elde ettikleri araştırma sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortamın oluşturulduğu projelerdir.

       Sayın Gümüş, ‘BAKKA, AB ve TÜBİTAK projelerinin öğrencilerimizin kendini ifade etmelerine, değerli ve farklı olduğu hissi yaşamasına katkı sağlamaktadır. Öğrencilerimiz, proje yarışmalarına katılmakla ve orada projelerini sergilemekle özgüven elde etmekte, bir şey üretiyor olmanın mutluluğunu ve onurunu yaşamakta, kendisini farklı ve ayrıcalıklı hissetmekte bunun neticesinde de kişisel ve akademik gelişimleri olumlu yönde etkilenmektedir. Eğitimde başarının sırrı tekdüzeliği ortadan kaldıran, okullara farklılık katan bu tür çalışmalarda gizlidir. Bu anlamda emeği geçen herkese ben teşekkür ediyorum. Proje çalışmalarının verimli geçmesini diliyorum” dedi.

        Toplantıya katılım sağlayan ve ilgili proje sorumluları şuana kadar okullarda ne gibi çalışmalar yaptıkları hakkında sunum yaparak bilgi verdiler. Yapılan sunumların ardından toplantı sona erdi.

17-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.