KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKKA, AB VE TÜBİTAK PROJELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

BAKKA, AB VE TÜBİTAK PROJELERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Okullarımızda 2019-2020 Eğitim öğretim yılı BAKKA, AB ve TÜBİTAK vb. projeleri kapsamında oluşturulan okul proje ekipleri çalışmaları ve projeler hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ Başkanlığında, Şube Müdürümüz Sayın Ayhan Yılmaz ile proje sorumluların katılımıyla Sunal Tülbentçi Öğretmenevi çok amaçlı salonunda toplantı düzenlendi.

Sayın GÜMÜŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak BAKKA, AB ve TÜBİTAK vb. projelerinin ilçemizde hazırlanması ve bu projelerin hayata geçirilmesi aşaması öncesinde bir toplantı düzenlediklerini ifade etti.  BAKKA, AB ve TÜBİTAK projelerinde ilçemizden de güzel projelerin hazırlanacağını belirten Sayın GÜMÜŞ:  

"Yaşadığımız toplumda karşımıza çıkan sorunlar, değişim ihtiyacını ve buna ilişkin çözüm önerilerini ortaya çıkarmaktadır. Değişim fikrinin hayata geçebilmesi ve istenen sonuçlara ulaşılması, söz konusu fikrin gerçek bir projeye dönüştürülmesi ile mümkündür. Projelerin başarısı ise her zamankinden daha büyük önem kazanmaya başlamıştır. İhtiyaçtan ve çözüm arayışından doğan proje fikrinin ortaya çıkışından tasarlanmasına, kâğıda dökülmesinden geliştirilmesine, projenin yürütülmesinden sonlandırılması ve değerlendirilmesine, bilgi üretiminin sağlanmasına ve yayılmasına kadar olan süreci yürütmek emek ister" dedi.  

Sayın GÜMÜŞ, 'BAKKA, AB ve TÜBİTAK projelerinin öğrencilerimizin kendini ifade etmelerine, değerli ve farklı olduğu hissi yaşamasına katkı sağladığını, öğrencilerimizin, proje yarışmalarına katılmakla ve orada projelerini sergilemekle özgüven elde ettiklerini, bir şey üretiyor olmanın mutluluğunu ve onurunu yaşadıklarını, kendisini farklı ve ayrıcalıklı hissetmekte bunun neticesinde de kişisel ve akademik gelişimleri olumlu yönde etkilendiğini belirterek "Eğitimde başarının sırrı tekdüzeliği ortadan kaldıran, okullara farklılık katan bu tür çalışmalarda gizlidir. Bu anlamda emeği geçen herkese ben teşekkür ediyorum. Proje çalışmalarının verimli geçmesini diliyorum. Bu projelerin gerçekleştirilmesinde bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Safranbolu Kaymakamımız Sayın  Dr. Fatih ÜRKMEZER'e teşekkür ediyorum" dedi.

Toplantıya katılım sağlayan ve ilgili proje sorumluları şuana kadar okullarda ne gibi çalışmalar yaptıkları hakkında sunum yaparak bilgi verdiler. Yapılan sunumların ardından toplantı sona erdi.

22-11-201922-11-201922-11-201922-11-201922-11-201922-11-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.