KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanlık Müfettişi Tuncay ERDOĞAN Tarafından Etik Eğitimi Seminerlerimiz Tamamlandı

Bakanlık Müfettişi Tuncay ERDOĞAN Tarafından Etik Eğitimi Seminerlerimiz Tamamlandı

Karabük İlimiz ve bütün ilçelerimizdeki okul-kurum müdürlerimiz ile rehber öğretmenlerimize yönelik Etik Eğitimi Seminerlerimiz tamamlandı. Bakanlık Müfettişi Tuncay ERDOĞAN tarafından verilen etik eğitimi seminerine İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU Eğitim Müfettişleri Başkanı, Eğitim Müfettişleri,  Eğitim Müfettişleri Yardımcıları ile İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, eğitim kurumları yöneticileri ve rehber öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ardından İstiklal Marşı ile başlayan program İl Milli Eğitim Müdürümüz Nevzat AKBAŞ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'nun konuşmasıyla devam etti.

AKBAŞ yaptığı konuşmasında, ''Yöneticilerimize yönelik etik eğitimi vermek üzere ilimizi teşrif eden Bakanlığımız Müfettişi Sayın Tuncay ERDOĞAN'a hoş geldiniz diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Hepinizin de bildiği üzere akademik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda ülke genelinde üst düzey derecelere imza atan bir iliz. Bu başarımız her geçen yıl artarak devam etmektedir. Ancak her şey akademik ve sosyal başarı değildir. Hepimiz bunun farkındayız. Her birinizin eğitimin temel amaç ve hedefleri üzerine çalıştığının farkındayız. "Hep Daha İleriye" şiarıyla dur durak bilmeden öğrencilerimizi her alanda desteklemek, gelişimine katkı sağlamak ve en önemlisi değerleriyle bezenmiş, vatanını milletini seven, kökünü bilen, erdemli bir birey olarak yetiştirmek için bütün gayretiniz ile çalışıyorsunuz. Bu düşünceler ile, özverili ve fedakarca çalışmalarınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum." ifadelerine yer verdi.

ODABAŞOĞLU ise konuşmasında, ''Ahlak, en basit şekliyle iyi ile kötü olan arasında iyiyi tercih etmek, edep ve adap sahibi olmak demektir. Rabbimiz, nefsine fücurunu da takvasını da vererek yarattığı insanın fıtratını esasen güzel ahlaka meyyal olarak şekillendirmiştir. Bu ölçülerin hayatın her alanı gibi kamuda da korunmasını sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu amaçla Türkiye'ye 2004 yılında kazandırılan önemli kurumlardan biri olan Kamu Görevlileri Etik Kurulu, kuruluşundan bu güne kadar kamuda etik kültürünü yerleştirmek gayesiyle çalışmalarını yürütmektedir. Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde, sürekli gelişim, katılımcılık, saydamlık, tarafsızlık, dürüstlük, kamu yararını gözetmek, hesap verebilirlik, öngörülebilirlik, hizmette yerindelik ve beyana güvenin esas alınması önemlidir. Etik değerlerin hâkim olduğu bir ülke ve dünya oluşturulmasına vesile olması temennisiyle müdürlerimin ve tüm eğitim ailemizin Etik Günü'nü kutlarım.'' ifadelerine yer verdi.

 

21-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.