KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AVRUPA HASTA VE YAŞLI BAKIMI PROJESİ UYGULANMAYA BAŞLANDI

AVRUPA HASTA VE YAŞLI BAKIMI PROJESİ UYGULANMAYA BAŞLANDI

       İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş´ü , Safranbolu Mesleki Ve Teknik AnadoluLisesi öğrencilerimiz ziyaret etti.

      İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, Safranbolu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin Erasmus+ öğrencilerine yönelik Avrupa" da "Hasta ve Yaşlı Bakımı Avrupa Birliği Erasmus Projesi" nin uygulanmaya başlandığını bildirdi.

       Sayın Gümüş, proje kapsamında Safranbolu da  sağlık alanında eğitim gören Safranbolu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin Belçika/Brüksel de Hasta ve Yaşlı Bakım stajı yapma imkânına sahip olacaklarını belirtti, "

       İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, demografik değişimler incelendiğinde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye´de de yaşlı nüfusun artışının açık bir şekilde görüldüğü belirtildi."Bu durum hasta ve yaşlı bakımıkonusunda nitelikli eleman gereksinimini daha da artırmaktadır. Bu gereksinimden yola çıkılarak ilimizde hasta ve yaşlı bakımı hizmetlerini daha da iyileştirme, hasta ve yaşlı bakımının önemi konusunda farkındalık oluşturma, sağlık alanında eğitim gören öğrencilerimizin mesleki ve dil eğitimlerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Ayrıca ulusal düzeyde hasta ve yaşlı bakımı hizmetlerinin iyileştirilmesine ve bu konuda farkındalık düzeyinin artırılmasına katkı sağlamayı planlamaktayız."

      Sayın Gümüş "Öğrencilerimizin 2023 Eğitim Vizyonu Kapsamında  Hasta ve Yaşlı bakımı konusunda yeterli düzeyde mesleki yetkinlik kazandırmak, ülkemizde ve Avrupa iş gücü piyasasında istihdam edilebilirliğini iyileştirmek başlıca amaçlarımızdandır

      Sayın Gümüş,Staj faaliyetleri sırasında başarılı ve özverili çalışmalarında  öğrencilerimize ve onlara eşlik eden refakatçi öğretmenlerimize teşekkür ederiz´dedi.

02-04-201902-04-2019

 

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.