KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ARİFE ÇİÇEKLERİ PROJESİ

ARİFE ÇİÇEKLERİ PROJESİ

Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilen 150 çocuğa "Arife Çiçekleri"  projesi kapsamında kıyafet yardımı yapıldı.           Safranbolu Kaymakamlığı ve bağlı İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Kızılayı Safranbolu Şubesi ortaklığında gerçekleştirilen proje ile bayram öncesi çocuklar sevindirildi.         Kaymakamlık Toplantı Salonu'nda düzenlenen proje tanıtımında konuşan Ürkmezer; "Osmanlı döneminde çocukların ayrı bir yeri vardı ve Osmanlı'da bayramlıklarıyla sokakta gezen çocuklara "arife çiçeği" denilirdi. Önümüzdeki hafta Ramazan Bayramı başlıyor. Bayram öncesinde ramazanın ve bayramın ruhuna uygun olarak çocukları sevindirmek en önemli şey. Osmanlı'dan gelen bir geleneğimiz var. Çocuklar en güzel kıyafetlerini giyip arife günü, sokaklarda gezip büyüklerini ziyaret ederler. Onlara da 'arife çiçekleri' deniyor. İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Türk Kızılayı Safranbolu Şubesi ortaklığında yaptığımız proje ile bayram öncesi 150 çocuğumuza kıyafetlerini dağıtacağız" dedi.
        İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Safranbolu Şubesine teşekkür eden Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer konuşmasına şöyle devam etti; 
"Amacımız, hem ramazanın hem Ramazan Bayramı'nın ruhuna uygun şekilde bütün çocuklarımızı sevindirmek. Çocuklarımızın İlçe Emniyet Müdürlüğünü , İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ve Türk Kızılayını daha iyi tanımasını, Devletimizin temsilcisi olan bu kurumlarımıza olan güvenini, sevgisini, saygısını artırmak. Çocukları mutlu edersek gerçekten hem ramazanın anlamına kavuşmuş oluruz hem de bayramı daha huzurlu ve mutlu şekilde geçiririz."

31-05-201931-05-201931-05-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.