KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZDEN "BENİM ROBOTUM, BENİM TASARIMIM" ETKİNLİĞİ

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZDEN

Okul Öncesi Stem/Steam etkinlikleri kapsamında Şehit Aybüke Yalçın Anaokulu öğrencilerimizin tasarladığı, öğretmen ve velilerimizle birlikte hazırlanan robotlorla, "Benim Robotum Benim Tasarımım" etkinliği keyifli bir şekilde gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş; "Bilişim teknolojilerinin her geçen gün dönüşümü bizi yeni mesleklerle tanıştırdı. Bunlardan biri de robotik ve kodlamadır. Son dönemlerde geleceğin meslekleri arasında gösterilen ve ülkemizde de küçük yaşlardan itibaren çocuklar kodlama eğitimiyle tanıştırılıyor. Özellikle çocukların geleceğe hazırlanması açısından robotik ve kodlama eğitiminin okullarımızda yaygınlaştırılmasını önemsiyoruz. Robotik kodlama, üretkenlik ve yaratıcılığın gelişmesini sağlar. Bu yönlerin gelişebilmesi için problem çözme yetisinin de gelişmiş olması gerekir. Geleceğimiz olan öğrencilerimizin robotik kodlama ile yaşadıkları problemlerde alternatif çözümler üretme becerisi kazanıyor. Etkinlikte emegi geçen yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi.

25-02-202225-02-202225-02-202225-02-202225-02-2022

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.