KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ İTFAİYEYİ ZİYARET ETTİ

        Safranbolu Belediyesine bağlı İtfaiye Müdürlüğü yeni binasında minik öğrencilerimizi ağırladı.
ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZ İTFAİYEYİ ZİYARET ETTİ

           Anaokulu öğrencilerimiz geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Safranbolu Belediyemize bağlı İtfaiye Müdürlüğü yeni binasını ziyaret etti. Öğrencilerimize yangın esnasında yapılması gerekenlerle ilgili slayt izletildi.

           İtfaiye Müdür V. Mehmet Gökçü eşliğinde öğrencilere yangın tatbikatı yaptırıldı. İlk yardımın önemine vurgu yapmak amaçlı yapılan yangın tatbikatında itfaiye ekipleri öğrencilere yangın anında yapılması gerekenleri anlattı. İtfaiye binası bahçesinde yakılan ateşe, yangın söndürme tüpüyle müdahale edildi.

           Çocukların her alanda bilinçlendirilmesinin önemine vurgu yapan Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer şu sözle yer verdi’’ Kaymakamlık ve Belediye olarak çocuklarımızın ve öğrencilerimizin birçok alanda bilgi sahibi olmaları için her türlü etkinliği destekliyoruz. Özellikle hayati önem taşıyan yangın anında alınması gereken tedbirlerin çocuklarımıza uygulamalı olarak gösterilmesini çok faydalı buluyoruz. Evlerinde başlarına gelebilecek küçük kazalar esnasında ne yapmaları gerektiğini öğrenmeleri hayati önem taşımakta’ ’dedi.

          İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, konuyla ilgili yaptığı konuşmada ‘Okul öncesi eğitimin amaçlarından birisinin de öğrencilerin sosyalleşmelerini sağlamaktır. Öğrencilerimizin hayatı tanımaları ve sosyalleşmeleri amacıyla sık sık böyle geziler düzenliyoruz" dedi.

         Sayın Gümüş ‘ öğrencilerimizin yangına yol açmamak için tehlikeli durumlardan uzak kalmaları gerektiğini ve yangın halinde 110 numaralı telefon numarasını aramaları gerektiğini öğrendiler’ dedi.

         Sayın Gümüş, ‘Öğrencilerimize bu imkanı sağlayan Safranbolu Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer’e ve Safranbolu Belediyesine bağlı İtfaiye Müdürlüğü personeline teşekkür ediyorum’ dedi.

04-11-201804-11-201804-11-201804-11-201804-11-201804-11-201804-11-201804-11-2018

 

 

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.