KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anaokulu Müdürlerimiz ve Bünyesinde Anasınıfı Bulunan Okul Müdürlerimizle Okul Öncesi Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Anaokulu Müdürlerimiz ve Bünyesinde Anasınıfı Bulunan Okul Müdürlerimizle Okul Öncesi Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU başkanlığında, Bağlar Şehit Atilla Bodur İlkokulunda anaokulu Müdürülerimiz ve bünyesinde anasınıfı bulunan Okul Müdürlerimiz ile "Okul Öncesi Eğitim Öğretim Faaliyetleri Değerlendirme" toplantısı gerçekleştirildi.

Şube Müdürümüz Yakup TÜMEN'in de katıldığı toplantıda toplam okul öncesi eğitim alan öğrenci sayıları ve öğrenci sayılarının 4,5 ve 6 yaş grubu dağılımı değerlendirildi. Okul öncesi eğitim veren kurumlarmızın fiziki şartlarının ve eğitim öğretim faaliyetlerinin iyileştirilmesi ve eğitime devam eden mevcut öğrencilerimizin imkanlarının geliştirilmesi üzerinde duruldu. Okul öncesi eğitim çağında olup bu eğitimi alamayan öğrencilerimizin tespit edilmesi ve velileri ile görüşerek eğitime dahil edilmesi hususunda gerekli planlamalar yapıldı. 

Okul öncesi eğitim veren kurumlarımızda boş öğrenci kontenjanlarının velilerin talepleri ve yapılan saha çalışmaları doğrultusunda doldurulması planlandı. Tam gün eğitim kapsamında talebi olan öğrenci velilerimizin isteği doğrultusunda ilçemizde bünyesinde anasınıfı bulunan 2 okulumuzun bu talebe göre yapılandırılması kararlaştırıldı. 

İlçemizde şu anda okul öncesi eğitim gören okul öncesi eğitim öğrenci sayımız 1385'tir. Çağ nüfusu tespitine göre okul öncesi eğitim çağında olan öğrencilerimizin okullaşma oranını %95'lere çıkarmayı hedeflenmesi üzerinde duruldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU'nun toplantıya katılan idarecilerimize teşekkür etmesi ve çalışmalarında başarılar dilemesiyle toplantı sona erdi.

 

 20-12-202320-12-202320-12-202320-12-2023

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.