KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akademik Başarı Eylem Planı/YKS Hazırlık/Proje Değerlendirme/Faaliyet Değerlendirme Toplantılarımız Meslek Lisemiz Birifingi İle Tamamlandı

Akademik Başarı Eylem Planı/YKS Hazırlık/Proje Değerlendirme/Faaliyet Değerlendirme Toplantılarımız Meslek Lisemiz Birifingi İle Tamamlandı

Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU başkanlığında Akademik Başarı Eylem Planı/YKS Hazırlık/Proje Değerlendirme/Faaliyet Değerlendirme toplantılarımızın sonuncusu gerçekleştirildi. Şube Müdürümüz Turan TEKDEN'in de eşlik ettiği toplantı Evliya Çelebi MTAL, Safranbolu MTAL ve Safranbolu Borsa İstanbul Güzel Sanatlar Lisesi İdarecilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda okul idarecilerimiz tarafından okullarımızın önceki 4 yıla ait YKS başarısı, sosyal etkinlikler, destekleme ve yetiştirme kursları, akademik çalışmalar değerlendirme sunumu yapıldı.Yükseköğretim Kurumları Sınavına ilişkin merkezi sınav uygulamasında birlik sağlamak ve sınav başarısını artırılması hususunda görüşme yapıldı. Devam eden eğitim öğretim faaliyetlerinin istişare edilerek ortak bilgi paylaşımlarında bulunuldu. Şu anda devam eden ve yıl boyunca yapılacak Sosyalfest, E-twinning, AB Erasmus, Dilimizin Zenginlikleri, Bilim Uygulamaları projelerine yönelik faaliyetlerin planlaması yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz toplantıda yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Safranbolu ilçemizdeki akademik başarıların yanında meslek liselerimizin iş ve istihdam alanındaki birçok yerel ve ulusal sektöre ara elaman ve kalifiye meslek elamanı sağladığını biliyoruz.  Bu kadar önemli bir iş gücünü talebini yönetmek için yerel sektörlerimiz ile işbirliğini daha da ileriye taşımak istiyoruz. Bizim Safranbolu yerelindeki sıkıntılarımızdan bir tanesi; meslek liselerimizi biraz daha öğrencilerimizin tercih etmesini kolaylaştıracak tedbirler almak istiyoruz. Bu anlamda meslek liselerimizi cazip hale getirme adına okul bazlı çalışma yapılmasının bu okullarımızı daha tercih edilebilir duruma getireceğini öngörebiliriz. İlçemizdeki meslek liselerimizin çok merkezi konumlarda ve çok güzel lokasyonlara sahip olduğunu görüyoruz. Bunları biraz revize edersek öğrencilerimiz açısından da cazibe noktası olur. İlçemizde bulunan liselerimizin fiziki imkanlarının da iyileştirilmesiyle bu okullarımız daha iyi bir ivme ile gençlerimize eğitim ve öğretim hizmeti vermiş olacaktır. Bu kapsamda özveri ile çalışan öğretmenlerimize, yönetici arkadaşlarımıza; öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz."

Toplantı İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün okul idarecilerimizin isteklerini dinlemesi ve çalışmalarında başarılar dilemesi ile sona erdi.

 

07-03-202407-03-202407-03-202407-03-202407-03-202407-03-2024

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.