KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLE AKADEMİ SEMİNERLERİMİZE YOĞUN İLGİ

AİLE AKADEMİ SEMİNERLERİMİZE YOĞUN İLGİ

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından pandemi döneminde gerçekleştirilen öğretmenlere yönelik "Öğretmen Akademi" ve öğrencilere yönelik "Öğrenci Teknoloji Akademi" seminerlerinden sonra velilere yönelik olarak "Aile Akademi" seminerleri başlatıldı.

"Aile Akademi" seminerlerinin ilki ilçemizdeki ilkokullarımızda çocukları bulunan velilere yönelik 21 Ocak Perşembe günü çevrimiçi olarak düzenlendi.

Karabük Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem GÖZÜN KAHRAMAN'ın konuşmacı olarak katıldığı "Pandemi Sürecinde Ebeveyn Çocuk İlişkileri" konulu seminere veliler yoğun ilgi gösterdi.

Moderatörlüğünü Zati Ağar İlkokulu Rehber Öğretmeni Elif YILMAZ'ın yaptığı programa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ "Tüm insanlık dünya tarihinde ender görülen bir süreci yaşıyor. Her ülkenin ve her sektörün olumsuz etkilendiği bu süreçte ülke olarak başarılı bir sınav vermekteyiz. Bizler de eğitimciler olarak ilk kez karşılaştığımız böyle bir süreçte yeni fırsat ve imkânları değerlendirerek eğitim öğretim faaliyetlerine kesintisiz olarak devam ediyoruz. Bir yandan uzaktan eğitimle öğrencilerimize akademik anlamda destek olurken diğer yandan öğretmen, öğrenci ve velilerimize yönelik sosyal, kültürel etkinlikler ve seminerler düzenliyoruz. Bu akşamda ilkokul velilerimizle Aile Akademi Seminerleri kapsamında beraberiz. Her zaman olduğu gibi pandemi döneminde de siz değerli velilerimizin destekleri ve ilgileri bizlere güç veriyor. Hem bu desteklerinizden hem de bu akşamki çevrimiçi seminer çalışmamıza göstermiş olduğunuz yoğun ilginizden dolayı siz değerli velilerimize teşekkür ediyorum. Bugün bizlere değerli vakitlerini ayıran Doç. Dr. Özlem GÖZÜN KAHRAMAN hocama da sizler adına şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Daha sonra "Aile Akademi" seminer programında Doç. Dr. Özlem GÖZÜN KAHRAMAN "Pandemi Sürecinde Ebeveyn Çocuk İlişkileri" konulu sunumunu veliler ve çocukları ile karşılıklı etkileşim ve iletişim içinde farklı aktiviteler ve oyunlarla sürdürdü. Program velilerin ve öğrencilerin duygu ve düşüncelerini paylaşmaları ile sona erdi.

22-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-202122-01-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.