KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi SafranTech Teknoloji Takımımız İstanbul Volkswagen Arenada Yapılacak Olan FRC 2024 Haliç Turnuvasına Katılmaya Hak Kazandı

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi SafranTech Teknoloji Takımımız İstanbul Volkswagen Arenada Yapılacak Olan FRC 2024 Haliç Turnuvasına Katılmaya Hak Kazandı

First Vakfı tarafından dünya çapında düzenlenen FRC (First Robotic Competition) Turnuvası 2024 Mart ayında İstanbul, Bosphorus, Haliç ve Marmara Bölge Turnuvaları şeklinde 4 bölge halinde düzenlenecektir. Her yıl ocak ayının ilk haftasında açıklanan yarışma temasına uygun robotları yapmak için takımların 2 aylık bir süreleri bulunmaktadır. 

Yarışmaya katılım ücreti olan 6.000 dolar karşılığında robotun temel elektrik, elektronik, mekanik ve pnömatik ekipmanlara takımlara gönderilmektedir. Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi SafranTech Teknoloji Takımı olarak yarışmaya katılım ücretini Rockwell Automatin, FIRST Vakfı ve Fikret Yüksek Vakfının destekleri sayesinde tamamlandı. Hibeleri kazanabilmek için takımlar eylem planı, iş planı gibi planları hazırlamaları ve bu planlara dahilinde çalışmalar yapmaları gerekiyor. Okulumuz bu planları iyi bir şekilde hazırlayıp hibelere hak kazandı. 

SafranTech Teknoloji Takımı, Ahi Evran MTAL  bünyesindeki Bilişim Teknolojileri öğretmenleri danışmanlığında okuldaki bölümlerde okuyan öğrencilerden oluşmuştur. Takım içerisinde robotik programlama, 3d tasarım çalışmaları için Bilişim Teknolojisi alanı, mekanik parçaların üretimi için Metal ve Makine teknolojisi alanı, elektrik ve elektronik işleri için de Elektrik-Elektronik alanı öğrencileri bulunmaktadır.

Sporun heyecanını STEM'in zorluklarıyla birleştiren FIRST® Robotics Competition yarışmasında, ittifak temelli hareket dolu bir oyun oynamak üzere takımlar endüstriyel ölçekli robotları inşa etmek ve programlamak için gelişmiş bir teknoloji kullanır. Profesyonel mentörler ve sponsorlarla öğrenciler, bugün ve gelecekte gerçek dünya durumlarına uygulayabilecekleri mühendislik ve problem çözme becerilerini öğrenirler. Duyarlı Profesyonellik ilkesiyle, her takım bir takım kimliği oluşturur, hedeflerine ulaşmak için fon toplar ve topluluklarında STEM'i teşvik eder.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Said Nuri ODABAŞOĞLU, önceki senelerde de ulusal düzeylerde başarı elde eden Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi tebrik ederek sonraki dönemdeki çalışmaları da her zaman desteklediğini belirterek okulumuzun idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.