KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB PROJELERİNDE BAŞARILARIMIZ DEVAM EDİYOR

AB PROJELERİNDE BAŞARILARIMIZ DEVAM EDİYOR

2022 yılı teklif çağrısı dönemi Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği faaliyeti (KA122 ve KA22 SCH) kapsamında sunulan proje teklifleri ile 2022 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) Faaliyeti kapsamında sunulan proje başvurularının değerlendirme süreci tamamlanmıştır. 

Avrupa Birliği Projeleri Erasmus+ 2022 başvuru dönemi sonuçlarına göre Safranbolu ilçemizden 3 proje başvurusu kabul edildi. Projeler kapsamında 80.132,00 AVRO hibe desteği sağlanmıştır. 

2022-2023 Eğitim- Öğretim yılında uygulanacak bu 3 proje ile  katılımcıların  değişik ülkelerde eğitim alma, staj yapma ve proje çalışmalarına katılması planlanmaktadır. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş, "Yaşadığımız toplumda karşımıza çıkan sorunlar, değişim ihtiyacını ve buna ilişkin çözüm önerilerini ortaya çıkarmaktadır. Değişim fikrinin hayata geçebilmesi ve istenen sonuçlara ulaşılması, söz konusu fikrin gerçek bir projeye dönüştürülmesi ile mümkündür. Projelerin başarısı ise her zamankinden daha büyük önem kazanmaya başlamıştır. İhtiyaçtan ve çözüm arayışından doğan proje fikrinin ortaya çıkışından tasarlanmasına, kağıda dökülmesinden geliştirilmesine, projenin yürütülmesinden sonlandırılması ve değerlendirilmesine, bilgi üretiminin sağlanmasına ve yayılmasına kadar olan süreci yürütmek emek ister. Bizlerde bu tür faaliyetlerle emeklerimizin karşılığını alacağımızı düşünüyoruz. Yapılan projelerle bir çok öğrencimiz ve öğretmenimizin yurt dışında alanları ile ilgili faaliyetleri görme imkanı ortaya çıkacak" dedi.

Gümüş ; projelerin hazırlanmasında  katkısı olan yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi tebrik eder, projelerin uygulanmasında başarılar dilerim dedi.

ERASMUS+ PROGRAMI 2022 YILI OKUL EĞİTİMİNDE KISA DÖNEMLİ ÖĞRENCİ VE PERSONEL HAREKETLİLİĞİ (KA122-SCH) PROJELERİ KABUL LİSTESİ

Kurum Adı

Proje Adı

Hibe Tutarı (AVRO)

Fatih Sultan Mehmet Fen Lisesi

Daha Digital, Daha Yenilikçi Ve Daha Çevreci

19.120,00

Kanuni Ortaokulu

Öğren Geliştir Kurtar

26.100,00

 

ERASMUS + PROGRAMI KISA SÜRELİ MESLEKİ EĞİTİM ÖĞRENİCİ VE PERSONEL HAREKETLİLİĞİ (KA122) FAALİYETİ 2022 YILI TEKLİF ÇAĞRISI DÖNEMİ PROJE BAŞVURULARINA İLİŞKİN SONUÇLAR KABUL LİSTESİ

Kurum Adı

Proje Adı

Hibe Tutarı (AVRO)

Salih Aydın Mesleki Koleji

Elektronik Güvenlik Sistemleri Bizim İşimiz!

34.912,00

 

 Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.