KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB PROJELERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

         Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Avrupa Birliği destekli(AB PROJELERİ) projelerin ilçemizde hazırlanması ve bu projelerin hayata geçirilmesi aşaması öncesinde proje uygulayıcısı öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize yönelik toplantı düzenlendi.
AB PROJELERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

          Şehit Murat Akdemir Proje İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu´nda düzenlenen Avrupa Birliği destekli(AB PROJELERİ ) Projelerin Bilgilendirme Toplantısına;  Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş de katılarak toplantının açılış konuşmasını yaptı.

           Sayın Gümüş,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak daha önceden TÜBİTAK 4006 projelerinin ilçemizde hazırlanması ve bu projelerin hayata geçirilmesi aşaması öncesinde bir toplantı düzenledikleri gibi aynı şekilde Avrupa Birliği destekli(AB PROJELERİ )  projelerin de ilçemizde hazırlanması ve bu projelerin hayata geçirilmesi aşaması öncesinde proje uygulayıcısı öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize yönelik toplantı düzenlediklerini ifade etti.    

           İlçemizden de güzel projelerin hazırlanacağını belirten Sayın Gümüş:  “Yeni projelerimizle birlikte Eğitim ortamlarımızdaki kaliteyi daha da arttırmayı, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yurt dışı hareketliliklerine imkân sağlamak suretiyle onların ufkunu genişletmeyi, yurt dışındaki farklı uygulamaları görmeyi, bizdeki iyi uygulamaları da yurt dışında sergileyerek ülkemizi en iyi şekilde tanıtmayı arzu ediyoruz.

          Sayın Gümüş” Proje kapsamında ortaya çıkacak fikri çıktılar ile öğretmenlerin dijital becerilerinin geliştirilmesinde çok faydalı olacağına ve öğrencilerimizin de öğretim programı çerçevesinde ve bilimsel yöntemlere uygun şekilde çalışmalar yaparak elde ettikleri araştırma sonuçlarını sergileyebilecekleri bir ortamın oluşturulduğuna inandığını söyledi.

           Sayın Gümüş, okullarımızda diğer branşlar da görev yapan öğretmenlerle ekip ruhu oluşturarak çok daha orijinal fikirlerin ortaya çıkabileceğini, Projelerin hazırlanması konusunda ilçemizde görev yapan tecrübeli öğretmenlerimizin diğer arkadaşlarımıza yardımcı olacağına ve her şey öğrencilerimiz için anlayışı ile hareket edileceğine inandığını söyledi. Bu anlamda emeği geçen herkese ben teşekkür ediyorum. Projenin sunumunun verimli geçmesini diliyorum” dedi.

             Toplantı Sunumlarla Devam Etti

            İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş’ün  konuşmasından sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge sorumlusu Sayın Erol Girgin tarafından toplantıya katılım sağlayan okul idarecilerine ve öğretmenlere Avrupa Birliği destekli(AB PROJELERİ )  projelerine katılma şartları, uygulama esasları, öğrencilere ne gibi fayda sağladığı konularında sunum yaparak bilgi verdiler. Yapılan sunumların ardından toplantı sona erdi.

 23-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-201823-10-2018

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.