KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇOŞKUYLA KUTLANDI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇOŞKUYLA KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü Safranbolu Borsa İstanbul Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri tarafından hazırlanan program ile Leyla Dizdar Kültür Merkezi'nde coşkuyla kutlandı.

 

Programa Safranbolu Kaymakamımız Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Elif Köse, Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanı J. Kd. Alb. Hasan Başkök, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Yeşilyurt, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Emrah Aydın, İlçe Milli Eğitimi Müdürümüz Hasan Gümüş, siyasi partilerin temsilcileri, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katılım sağladı.

 

Emekli olan öğretmenimiz Sefer SONUÇ, emekli olan öğretmenlerimiz adına konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Gümüş;  "Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan ve vatandaş olmayı, Cumhuriyet değerlerini, vatan ve millet sevgisini öğreten, çağın gerektirdiği bilgi düzeyine ulaştıran öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK "Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir" diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır.

 

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir.

 

Topluma hizmet veren her mesleğin saygın olduğu bir gerçektir. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Öğretmenlerimiz sevgi ve fedakârlık gerektiren kutsal bir görev yapmaktadırlar.

Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle; kutsal görevlerinin bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şevk ve heyecanla vazifelerini yerine getireceklerine inandığımız tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü kutlar, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK  olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum." dedi.

 

Programda konuşan Safranbolu Kaymakamımız Mehmet Türköz; " Ulu Önder Atatürk'ün 24 Kasım 1928 yılında Millet Mektepleri'ne Başöğretmen olduğu günü, Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Bütün öğretmenlerimizin bu güzel ve özel gününü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Öğretmenlik gerçekten bir ülkenin, bir milletin kaderine yön veren, iyisiyle kötüsüyle bir milletin vardığı noktada pay sahibi, en değerli varlığımız olan çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz insanlar. Öğretmenlik; gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Dolayısıyla her çeşit mesleğin toplumdaki bireylere kazandırılması da öğretmenlik sayesinde olmaktadır. 

 

Onun için sizler toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer öndersiniz. Her bireyin yetişmesinde büyük rol üstlenilen, ilim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyip, onları geleceğe hazırlama konusunda her türlü fedakarlığı da gösteren sizlersiniz.

Başöğretmen Atatürk'ün 'Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseriniz olacaktır.' sözü gerçekten ağır ve çok kutsal bir mesuliyet; çünkü sizler işini bilen, iyiyi kötüden ayırt edebilen nesilleri ancak sizler yetiştirebilirsiniz. Çünkü bir öğretmen sadece kendisini yetiştiren öğretmenlerden aldığı bilgiyi değil, aynı zamanda kişiliğini de öğrencilere verir, yansıtır.

 

Öğretmenlik yalnızca, sınıfta edinilen bilgileri aktarmak değildir. Öğretmenlik, irfanla çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktır. Muallimlerine, müderrislerine gerekli hizmeti sunmayan, onların fedakarlıkları karşısında ahde-vefa göstermeyen bir ülkenin geleceği tabi ki karanlıktır. Ülkemizin geleceğini aydınlatacağına inandığımız siz değerli öğretmenlerimizin her zaman yanında olduğumuzu bilmenizi isterim. 

 

Ben, bütün öğretmen arkadaşlarımızın bu duygu ve heyecanla görev yaptığını, milletimize ve memleketimize faydalı olacak çocuklar yetiştirmeye gayret ettiklerine inanıyorum.

Güneş misali, ışığını ve ısısını ne kadar cömertçe harcarsa harcasın verimliliğinden hiçbir şey kaybetmeyecek olan cefakâr ve fedakâr öğretmenlerimizin gayretleriyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yetişecek bilgili ve bilinçli nesiller sayesinde Türkiye'mizin daha da gelişip kalkınacağı inancıyla hepinizin bu millet için, bu ülke için çok kıymetli çocuklar gençler yetiştireceğinize inanıyorum; onu temenni ediyorum, onu istiyorum özellikle ve bu zor görevi başarıyla yürüttüğünüz için hepinize de takdirlerimi, tebriklerimi sunuyorum.

 

Başta 'Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." diyen Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, eğitim şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; bütün emektar öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü içten, en iyi dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum." dedi.

 

Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri, aday öğretmenlerimizin, "Öğretmen And"yla yemin etmesi ve emekli olan öğretmenlerimize Kaymakamımız Mehmet TÜRKÖZ tarafından hizmet şeref belgesi ve plaket verilmesi ile devam etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrenci, öğretmen ve velilerimize ödülleri verildi.

Şiir dinletisinin ardından verilen konser ile program sona erdi.

24-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-202124-11-2021

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.