KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI

            23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dünya Miras Kenti Safranbolumuz’da coşku ile kutlandı.

            Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumu saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenlere Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, , İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı J. Albay İsa Çakmak, kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri, çok sayıda vatandaşlarımız ve  öğrencilerimiz katıldı.

            Sayın  Ürkmezer veBelediye Başkanı Sayın Elif Köse’nin protokol, vatandaşlar ve öğrencilerin bayramını kutlamasının ardından İlçe  Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş günün anlam ve önemini anlatan konuşmasında şunları söyledi; “ Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 99. Yıl dönümünde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamanın gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Yüce Meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğa olumsuz şartlara rağmen milleten aldığı güçle İstiklal Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış, ezelden beri hür yaşayan milletimizin ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Meclisimizin açıldığı günü tüm çocuklara bayram olarak armağan ederken, çocuklara güvenini ve sevgisini de ortaya koymuştur. Dünyada hiç bir ülke yoktur ki, böyle yüce bir amaç için çocuklarına bayram hediye etmiş olsun. Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetler yad ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum´dedi.

           Program da sırası ile Vilayetler Birliği Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunu gösterileri, aynı okuldan Bekir Efe Demir’in Bayrak adlı şiiri okuması, Zati Ağar İlkokulu öğrencilerinin halk oyunu gösterileri, aynı okuldan Ayşe Zeren Kaya’nın 23 Nisan adlı şiiri okuması, Zati Ağar Anasınıfı öğrencilerinin gösterilerini sunması,  Vilayetler Birliği Ortaokulu öğrencilerinden oluşan koronun muhteşem performansı ile devam eden program, Zati Ağar İlkokulu öğrencisi Elif Gümüş tarafından 23 Nisan şiiri okunması, Zati Ağar İlkokulu öğrencilerinin Bayrak gösterisinin ardından Rusya Federasyonu Tataristan Cumhuriyeti Bolgar Şehri Sanat Okulu Öğrencilerinin halk oyunu ile son buldu.

           Gösterilerin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebeti ile düzenlenen kompozisyon, resim ve şiir yarışmalarından dereceye giren öğrencilere Sayın Ürkmezer, Belediye Başkanı Sayın Elif Köse ve Albay Çakmak ile Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gümüş tarafından ödüllerin verilmesini ise Vilayetler Birliği Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ve büyük beğeni toplayan ‘ Hayatın Renkleri Projesi’ isimli final sergisinin açılışına geçildi.

           Program hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

23-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-201923-04-2019

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.