KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018 – 2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ İKİNCİ YARISI DEĞERLENDİRİLDİ

2018 – 2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ İKİNCİ YARISI DEĞERLENDİRİLDİ

     Sunal Tülbentçi Öğretmen Evinde, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş,Şube Müdürlerimiz ile Okul Müdürlerimiz’in katılımı ile 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılının İkinci Yarısı Değerlendirildi.

     2018 – 2019 eğitim öğretim yılından gerçekleştirilen projeler, yakalanan başarılar ve ikinci yarıyılda yapılması planlananların konuşulduğu programın açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş yaptı.

     Sayın Gümüş; “İlçe olarak eğitimde önemli bir başarının yakalandığını, bu başarıların arkasının geleceğini ifade ederken, verdiği desteklerden ötürü Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer’e teşekkürü borç bildiklerini” söyledi.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Fatih Vargeloğlu ise toplantıda yaptığı konuşmasında, “ 2023 vizyonunda 3 yıllık çalışma planı zihinsel dönüşümdür. Bu dönüşümü gerçekleştirmek için Vizyon belgesini iyi öğrenin ve uygulayın. İlimizin başarısı ülke genelinde 4. sırada yer almaktadır. Bu başarı yıllardır artık oturuşmuş bir başarıdır. Artık sadece akademik başarıda değil, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da bizim hedefimiz açık ara birinci olmaktır. Ölçümüz belli bugünün işini yarına bırakmamalıyız. Diğer bir hedefimiz ise her okulu kendi ile yarıştırmaktır. Anadolu Liseleri sportif ve kültürel alanda Meslek Liseleri ise bölümlerinde kendilerini geliştirerek üretim odaklı çalışmalar yapması gerekir. Sıfır Atık projesinde Safranbolu pilot bölge seçildi. Proje ile ilgili çalışmalarınızı öğrencilere yansıtın birlikte destek verin. ” dedi ve 2018-2019 eğitim öğretim döneminin ikinci yarıyılının başarılı bir dönem olması dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

      Safranbolu kaymakamı ve Belediye Başkanımız Sayın  Dr. Fatih Ürkmezer ise,  2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılının ikinci yarısının hayırlı olması dilekleri ile başladığı konuşmasında; “İnşallah ilk dönemdeki gibi sakin huzurlu ve kazasız belasız iyi bir şekilde tamamlayacağımıza inanıyorum. Kısa süre içerisinde okul yönetimlerimiz ve servisçi arkadaşlarla bir toplantı yapacaklarını kaydeden Sayın Ürkmezer; “Toplantıda her zaman olduğu gibi geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenliğinden, eğitim alanında neler yapabileceğine kadar tüm detayların konuşulacağını söyledi.

       Sayın Ürkmezer konuşmasını söyle sürdürdü; “Safranbolu’da hem Kaymakamlık hem Belediye olarak başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere tüm kurumlarımıza işbirliği içerisinde destek olmaya çalışıyoruz. Desteklerimiz devam edecektir. Çocuklarımızın sadece akademik başarı anlamında değil sosyal ve kültürel anlamda gelişebilmesi için çalışmalara devam ediyoruz. Bu kapsamda bilimden tekniğe, sosyal alandan kültür alanına, spordan sanatsal faaliyetine kadar her anlamda Safranbolu’nun eğitimine kamu, özel fark etmeksizin bütün imkânlarla destek vermeye çalışıyoruz. İlk dönem olduğu gibi ikinci dönemin de kazasız, belasız sağlıklı bir eğitim dönemi olması dileğiyle hepinize başarılar diliyorum” dedi

       Konuşmaların ardından 2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılında gerçekleştirilmesi planlanan proje ve çalışmalar değerlendirildi.

13-02-201913-02-201913-02-201913-02-201913-02-201913-02-2019

 

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.