KARABÜK SAFRANBOLU İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İLE ÇEVRİMİÇİ MOTİVASYON BULUŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ

12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ İLE ÇEVRİMİÇİ MOTİVASYON BULUŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2021 yılında YKS sınavına girecek olan lise son sınıf öğrencilerimiz ile çevrim içi motivasyon buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan GÜMÜŞ'ün de katıldığı buluşmaların ilk ikisi Safranbolu Atatürk Anadolu Lisesi ve Safranbolu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile gerçekleştirilmişti. Motivasyon buluşmalarının üçüncüsü 9 Aralık Çarşamba günü Fen ve Sosyal Bilimler proje okulu olan Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencileri ile yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ, okul yönetimi ile öğretmenler ve 12. sınıf öğrencilerinin katıldığı çevrimiçi programda yaptığı konuşmada "Ülkemizin aydınlık yarınları sizlersiniz. Bugün başta savunma sanayii olmak üzere birçok alandaki yerli ve milli teknolojik hamleleri ile dünyada yükselen bir güç haline gelen ülkemiz siz gençlerimizin başarıları ile güçlü ve lider Türkiye idealine emin adımlarla ilerleyecektir. Bizler buna inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Çünkü biliyoruz ki başarmanın ilk adımı inanmaktır. Sizlerden beklentimiz hedeflerinizi büyük tutmanız ve bu büyük hedeflere ulaşmak için azmetmeniz. Unutmayın hem bizler hem de okul yönetimi ve öğretmenleriniz bu yolda sizlere her türlü desteği vermeye hazırız." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan GÜMÜŞ konuşmasında, iş hayatında ihtiyaç duyulan becerilerin farklılaştığını, bunun da meslekleri dönüştürmeye başladığını ifade ederek başta yapay zeka ve uzay teknolojisi olmak üzere farklı alanlara ve mesleklere ilgi duymalarının önemini hatırlattı. GÜMÜŞ, programın son bölümünde öğrencilere hangi meslekleri hedeflediklerini ve en son hangi kitabı okuduklarını sorarak öğrencilerle karşılıklı sohbet etti.

Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilen motivasyon buluşması okulun rehberlik servisi tarafından yapılan sunum ve soru cevap bölümü ile sona erdi.

10-12-202010-12-202010-12-202010-12-202010-12-202010-12-202010-12-202010-12-2020

Safranbolu Hükümet Konağı 4.Kat - 03707121179

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.